Дома Трансфер зона Италијанско дерби за ѕвездата на Ливерпул

Италијанско дерби за ѕвездата на Ливерпул


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Играчот за врска на Ливерпул, Наби Кеита готово сигурно ќе го напушти „Енфилд“ на крајот на сезоната.

Кеита влезе во последната година од договорот и нема најави за продолжување на соработката со Ливерпул.

Кеита не е задоволен од својот статус во тимот и минутажата која ја добива, па сака да ја промени средината на крајот на сезоната.

Многу европски клубови се заинтересирани за неговиот потпис, па веќе започна битлата за неговиот потпис.

Медиумите на Островот тврдат дека најсилен интерес покажуваат италијанските гиганти Милан и Јувентус, кои веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…