Дома Трансфер зона Италијанските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на ПСВ

Италијанските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на ПСВ

Италијанските гиганти Милан, Јувентус и Интер покажуваат сериозен интерес за ѕвездата на ПСВ, Донјел Мален.

Овој 22 годишен фудбалер кој ја помина академијата на Ајакс и Арсенал игра одлична сезона и веќе дебитираше со гол за холандската репрезентација.

Мален се промовираше во еден од најдобрите холандски таленти и на лето сигурно ќе направи трансфер во поголем клуб.

Неговиот агент Мино Раиола веќе имал контакти со италијанските гиганти, кои сакаат да го донесат во своите редови.

Напаѓачот во договорот со ПСВ има откупна клаузула од 50 милиони евра, но клубовите ќе се обидат да ја намалат цената.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Марка“ открива: Меси донесе одлука за својата иднина!

Иднината на Лионел Меси е главна тама во спортските медиуми веќе подолго време, бидејќи не…