Дома Трансфер зона Италијанските гиганти се борат за потписот на ѕвездата на Порто

Италијанските гиганти се борат за потписот на ѕвездата на Порто

Италијанските гиганти Милан и Јувентус се силно заинтересирани за ѕвездата на Порто, Отавио.

Бразилецот на крајот на сезоната ќе биде слободем агент, а веќе одби да го продолжи договорот со Порто.

„Скај Италија“ пренесува дека Милан веќе стапил во конаткт со неговиот агент и испратил понуда за четиригодишен договор тежок 1,5 милиони евра по сезона.

Весникот „А Бола“ тврди дека големи се шансите Отавио на лето да се пресели во Серија А, каде покрај Милан интерес за играчот покажува и Јувентус.

25-годишниот Бразилец е офанзивен играч за врска кој може да игра на крилните позиции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус започна преговори со Депај

Италијанските медиуми пренесуваат дека главна трансфер цел на Јувентус во летниот преоден …