Дома Фудбал Лига на шампиони Италијанската легенда за исклучувањето на Роналдо: Судијата халуцинираше

Италијанската легенда за исклучувањето на Роналдо: Судијата халуцинираше

ronaldo

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Директниот црвен картон на Кристиано Роналдо во натпреварот против Валенсија предизвика големи реакции во јавноста каде што преовладува мислењето дека Феликс Брих и неговиот помошник погрешија.

На страната на оние кои сметаат дека Брих погрешил кога исклучил Роналдо застана и легендарниот италијански стручњак Марчело Липи.

Липи јасно кажа дека не се согласува со одлуката на Германецот, а исклучувањето го прокоментира и малку иронично.

„Сите имаа прилика да видат дека потегот на Роналдо не беше за исклучување. Не можете за таква работа да исклучите играч. Помошник Фриц веројатно халуцинирал во тој момент“, изјави Италијанецот.

Потоа тој испрати и порака до УЕФА да ја признае грешката, така што Португалецот нема да биде суспендиран.

„Некои работи не можат да бидат променети, времето не може да се врати. Но би било убаво од страна на УЕФА кога би се вратила чекор назад. Сусепнзија за Роналдо би била навистина апсурдна“, порача Липи.

Одлуката дисциплинската комисија за Роналдо ќе ја донесе на 27-ми септември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Преговорите меѓу Маунт и Челзи во ќорсокак

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Преговорите помеѓу Ч…