Дома Фудбал Германија Историја во Минхен: Баерн го доби најмладиот клупски стрелец во Бундеслигата 🎥

Историја во Минхен: Баерн го доби најмладиот клупски стрелец во Бундеслигата 🎥

Во денешниот натпревар на Баерн против Штутгарт беше испишана нова историја во германскиот гигант.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓17-годишниот Матијс Тел стана постигна гол во првото полувреме и стана најмладиот стрелец за Баерн Минхен во Бундеслигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…