Дома Трансфер зона Иско се сели во Серија А

Иско се сели во Серија А

Иско на крајот од сезоната ќе го напушти Реал Мадрид, пренесуваат шпанските медиуми.

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан му соопштил на Иско дека слободно може да си бара нов клуб.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Интерес за Иско покажува Севиља, но медиумите тврдат дека тој е поблиску до преселба во Серија А.

Најсилен интерес за него покажувата италијанските гиганти Јувентус и Милан.  Двата клуба му нудат четиригодишен договор со четири милиони евра по сезона на Иско и веќе спремиле понуда за Реал Мадрид.

„Кралевите“ се спремни да го пуштат плејмејкерот за сума помеѓѕ 25 и 30 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јунајтед донесе конечна одлука за Марсијал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал сигурно ќе го напушти клубот на крајот н…