Дома Трансфер зона Иско прави изненадувачки трансфер во Бундеслигата

Иско прави изненадувачки трансфер во Бундеслигата

Легендарниот играч на Реал Мадрид, Иско кариерата ќе ја продолжи во Бундеслигата, во дресот на Унион Берлин, пренесуваат шпанските медиуми.

Иско после само шест месеци ја напушти и Севилја е многу близу да го засили германскиот бундеслигаш Унион Берлин.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Унион Берлин е најпријатно изненадување оваа сезона и се наоѓа на второто место во Бундеслигата, па неочекувано се бори за титулата.

Како што најавува „Билд“, Иско е пред потпис со Унион Берлин, па сигурно ќе биде големо засилување за германскиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јунајтед донесе конечна одлука за Марсијал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал сигурно ќе го напушти клубот на крајот н…