Дома Македонски спорт Мак фудбал Исени по две години во Чаир ќе игра во албанското првенство

Исени по две години во Чаир ќе игра во албанското првенство

Tимот на Егнатија го потврди трансферот на Бесар Исени кој го напушти Шкупи после две години.

 24 годишниот фудбалер остана без договор после завршувањето на минатата сезона. На крајот тој реши да ја прифати понудата од албанскиот прволигаш.

Освен за Шкупи Исени го носеше и дресот на Вардар од 2017 до 2019 година.

 Последните две сезони ги помина во Чаир и за Шкупи собра 38 натпревари во домашниот шампионат каде што постигна и шест гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…