Дома Трансфер зона Интер ја продава својата ѕвезда за 50 милиони

Интер ја продава својата ѕвезда за 50 милиони

Челзи и Манчестер Јунајтед се силно заинтересирани за холандскиот репрезентативец и играч на Интер, Дензел Думфрис.

Холаѓанецот се етаблираше во еден од најдобрите десни бекови, па го привлече вниманието на многу европски гигати.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Интер има финансиски проблеми, па доколку пристигне понуда од 50 милиони евра е спремен да го продаде, но не сака да се раздели со него на средина од сезоната.

Најсилен е интересот на Манчестер Јунајтед, кој веќе имал средба со агентот на Холанѓанецот и ќе биде приоритет за засилување на одбраната.

Тен Хаг лично разговарал со својот сонародник и го убедува да се пресели на „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бернардо Силва се сели во Барселона

Англиските медиуми пренесуваат дека Бернардо Силва донел конечна одлука да го напушти Манч…