Дома Трансфер зона Интер ја постави цената за Думфрис

Интер ја постави цената за Думфрис


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Челзи и Баерн Минхен се силно заинтересирани за холандскиот репрезентативец и играч на Интер, Дензел Думфрис.

Холаѓанецот оваа сезона се етаблираше во еден од најдобрите десни бекови, а одигра одлично и на Мундијалот.

Интер има финансиски проблеми, па доколку пристигне понуда повисока од 50 милиони евра е спремен да го продаде на лето.

Баерн и Челзи се спремни да ја платат таа сума и веќе ја започнаа битката за неговиот потпис.

Интерес за Думфрис покажуваат уште и Манчестер Јунајтед и Барселона, па се очекува голема битка за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…