Дома Фудбал Италија Интер ја откри иднината на Ешли Јанг и Санчез

Интер ја откри иднината на Ешли Јанг и Санчез

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио потврди дека е активирана опцијата за продолжување на договорот со Ешли Јанг и истакна дека клубот има за цел да го задржи Алексис Санчез.

Јанг пристигна од Манчестер Јунајтед во јануари и потпиша шестмесечен договор со опција за уште една година, па сигурно ќе остане во Милано и следната сезона.

Аусилио исто така истакна дека Интер сака да го задржи и Алексис Санчез и да му даде шанса да се докаже.

„Можам да кажам дека ја активиравме опцијата за Јанг. Наша цел е да ги задржиме сите, вклучително и Алексис Санчез. Тој играше добро пред да се повреди, посебно против Барселона и Сампдорија. Тука потсети на најдобрите сезони со Удинезе и Арсенал, но немаше среќа. Сега тоа може да го искористи во овие преостанати мечеви за да добие втора шанса“, изјави Аусилио.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…