Дома Трансфер зона Интер ја „краде“ ѕвездата на Јувентус

Интер ја „краде“ ѕвездата на Јувентус

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус нема да му понуди нов договор на Хуан Квадрадо.

Квадрадо влезе во последната година од договорот со Јувентус и преговорите за продолжување на сорабтката пропаднаа бидејќи двете страни не можат да најдат заеднички јазик.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Таквата ситуација сака да ја искористи Интер и да го доведе на „Џезепе Меаца“ како слободен агент.

Директорот Марота има одлични односи со неговиот агент и веќе започнал преговори, а Квадрадо е спремен да се пресели во големиот ривал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мурињо подготвува „бомба“ во Фенербахче: Тргнува по ѕвездата на Барса!?

Mинатата сезона Фенербахче го освои второто место во турската Суперлига, па така летово по…