Дома Трансфер зона Интер се ослободува од големото промашување на Конте

Интер се ослободува од големото промашување на Конте


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Едно од првите засилувања кои Антонио Конте ги донесе во Интер беше крилниот фудбалер од Херта, Валентино Лазаро.

Австрискиот репрезентативец требаше да биде големо засилување за „нероаѕурите“ кои за него 22 милиони евра, но Лазаро не се снајде најдобро на „Џузепе Меаца“.

23-годишниот фудбалер ретко добива минутажа во последно, па Интер е спремен да го испрати на позајмица во зимскиот преоден рок.

Најсилен интерес за Лазаро покажува Њукасл, кој веќе е во напредни преговори со Интер. Англискиот клуб го сака играчот на 6-месечна позајмица со можност за откуп за 20 милиони евра на лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…