Дома Фудбал Италија Интер се огласи на тема – Мауро Икарди!

Интер се огласи на тема – Мауро Икарди!

0
icardi

Икарди е најдобар стрелец на Интер и еден од главните „виновници“ што клубот после долго време се врати во Лигата на шампионите, а се појавија гласини дека Интер ќе се обиде да го продаде до 30 јуни со цел да избегне евентуална каза за кршење на финансискиот фер-плеј.

Денес во медиумите по повод случајот „Икарди“ се огласи и директорот на Интер, Алесандро Антонело.

„Нема причини за грижа. Тој е наш играч и наш капитен и во наредните недели ќе седнеме и ќе разговараме за новиот договор“.

„Финансискиот фер-плеј? Постои оптимизам, фокусирани сме на целта која мораме да ја постигнеме до 30 јуни. Работиме во тој правец и мислам дека ќе успееме“, изјави Антонело.


Следете го Sportski.mk и на


Антонело додаде и дека клубот нема намера да ги продава најдобрите играчи как ои дека ќе се обидат уште повеќе да го засилат тимот.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…