Дома Трансфер зона Интер може да го загуби Брозовиќ бесплатно

Интер може да го загуби Брозовиќ бесплатно

Марсело Брозовиќ е еден од најважните фудбалери на Интер, но неговиот договор со „нероаѕурите“ завршува следното лето.

Италијанските медиуми пренесуваат дека двете страни се далеку од договор за продолжување на соработката.

Имено, Брозовиќ моментално заработува 3,5 милиони евра и бара со новиот договор плата од 5,5 милиони евра, додека Интер не може да си дозволи такво зголемување.

„Нероаѕурите“ имаат финансиски проблеми и бараат од Хрватот да ја продолжи соработката со истата плата која ја добива во моментов.

Јувентус и Атлетико Мадрид се заинтересирана за Брозовиќ, па можно е следното лето Интер да го загуби играчот без обештетување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рангник добива 100 милиони за зимски трансфери

Манчестер Јунајтед денес и официјално ќе го претстави Ралф Рангник за нов менаџер до крајо…