Дома Топ вести Интер и Сити спремаат голема трампа

Интер и Сити спремаат голема трампа

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и пренесуваат дека напаѓачот на Манчестер Сити, Габриел Жесус ова лето би можел да се пресели во Серија А.

Габриел Жесус не е задоволен од својот статус на „Етихад“ и е спремен да ја промени средината, па Интер сака да ја искористи таквата ситуација.

Од друга страна Гвардиола е силно заинтересиран за Лаутаро Мартинез и Скриниар, па медиумите тврдат дека може да дојде до голема трампа.

Манчестер Сити ова лето ќе има голем буџет за трансфери и ги сака двете ѕвезди на Интер, па е спремен во договорот да го вклучи и Габриел Жесус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал ќе го стави ПСЖ пред „свршен чин“ за Мбапе

Не е тајна дека ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе биде примарна трансфер цел на Реал Мадри…