Дома Трансфер зона Интер и Рома спремаат голема трампа

Интер и Рома спремаат голема трампа

Сите во Рома се загрижени поради тешката повреда на Заниоло за кого сезоната е завршена, па раководството веќе почна да бара замена.

Прва мета е играчот на Интер и италијански репрезентативец Матео Политано, кој не е во плановите на Антонио Конте.

Политано е на излезна врата од Интер и Рома сака да ја искористи таквата шанса за да го донесе на „Олимпико“, и сака да ја победи конкуренцијата.

Италијанските медиуми пренесуваат дека двата клуба се во напредни преговори и наскоро можат да договорат голема трампа.

Политано ќе заврши во Рома, а Интер за возврат ќе го добие левиот бек Спинацола, кој ова лето пристигна во Рим од Јувентус.

Конте е во потрага по засилување на левата бековска позиција и смета дека Спинацола идеално ќе се вклопи во неговата формација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Се сеќавате на Макси Лопез? На 37 години е пред поптпис со нов клуб

Maкси Лопез посебно познат стана со скандалот кој го направи неговата сопруга Ванда Нара к…