Дома Трансфер зона Интер испратил нова понуда за Лукаку: Ќе биде ли доволна?

Интер испратил нова понуда за Лукаку: Ќе биде ли доволна?

0
lukaku

Интер денес ја испратил веројатно последната понуда за Ромелу Лукаку, барем ако им веруваме на медиумите.

Белгискиот напаѓач е главна желба на тренерот на Интер, Антонио Конте. Преговорите помеѓу двата клуба траат веќе долго, а тимот од Милано денес испратил нова понуда.

Наводно, последната понуда од Интер за Лукаку изнесува 83 милиони евра, меѓутоа и тоа не е понуда колкава што бара клубот од „Олд Трафорд“. Манчестер Јунајтед за Лукаку бара шест повеќе – 89 милиони евра.

Според информациите на медиумите Интер понудил 67 веднаш, а остатокот од сумата би требало да биде исплатен преку бонуси.

Конте пред натпреварот против Јунајтед отворено зборуваше дека Лукаку е фудбалер кој му се допаѓа.

„Ми се допаѓа Лукаку, но тој е играч на Манчестер Јунајтед. Добро го запознав додека бев тренер во Челзи. Го сметам за важен играч. Ја зннаеме нашата ситуација во овој момент и ќе видиме што ќе се случи. Лукаку засега е играч на Манчестер Јунајтед“, изјави Конте.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Нејмар е главна тема, Милан носи големо засилување

Влегуваме во последната недела од преодниот рок, а нашата редакција навремено ве известува…