Дома Трансфер зона Интер го продава Наинголан, за да го купи Видал

Интер го продава Наинголан, за да го купи Видал

0

Интер се обидува да се ослободи од играчот за врска Раџа Наинголан, но во моментов нема заинтересирани купувачи, пренесуваат италијанските медиуми.

Единствена надеж на „нероаѕурите“ е Кина и се надеваат дека Наинголан ќе прифати да се пресели во Жиангсу Сунинг, клуб кој ги има истите сопственици како Интер.

Белгиецот пристигна на „Џузепе Меаца“ минатото лето од Рома, но одигра просечна сезона и неговата цена драстично се намали.

Италијанските медиуми тврдат дека Антонио Конте го сака Артуро Видал од Барселона, но за да се реализира тој трансфер потребно е да биде продаден Наинголан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

БОМБА: Реал и ПСЖ сакаат да ја „изиграат“ Барса за Нејмар!

Сагата околу евентуалниот трансфре на Нејмар е главна тема откако Бразилецот јавно потврди…