Дома Трансфер зона Интер го договори првото засилување

Интер го договори првото засилување

Интер е блиску до договор со Ајнтрахт Франкфурт за трансфер на српскиот репрезентативец Филип Костиќ.

Италијанските медиуми пренесуваат дека преговорите се при крај и Костиќ ќе биде првото засилување за новиот тренер Симоне Инзаги.

Костиќ е лево крило, а може да игра и како лев бек, па идеално би се вклопил во формацијата 3-5-2 со која играат „нероаѕурите“.

„Калчомеркато“ пренесува дека Интер за потписот на Костиќ ќе плати 20 милиони евра плус 5 милиони во име на бонуси.

Интер треба да го продаде Хакими за сума од 60-70 милиони евра и со тоа ќе го финансира трансферот на Костиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос го шокирал Малдини со своите барања

Серхио Рамос вчера и официјално се прости од Реал Мадрид. Овој искусен дефанзивец во дресо…