Дома Фудбал Италија Интер го „блиндира“ Николо Барела

Интер го „блиндира“ Николо Барела

Николо Барела е еден од најважните фудбалери на Интер, па миланскиот гигант сака да го задржи што подолго и му спреми нов договор до 2029 година.

Барела важи за еден од најдобрите играчи за врска во Серија А и е мета на многу европски гиганти, па поради тоа Интер брза со новиот договор.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Одличниот играч за врска моментално има договор до 2026 година, но наскоро ќе стави потпис на договор до 2029 година.

Медиумите тврдат дека двете страни се блиску до договор и Барела ќе добие значително зголемување на платата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…