Дома Останати Интересот огромен: Цените за спектаклот во Лос Анџелес достигнуваат вртоглави бројки

Интересот огромен: Цените за спектаклот во Лос Анџелес достигнуваат вртоглави бројки

0
mcrgegor habib

Натпреварот на големите УФЦ ѕвезди е закажан на 6 октомври во Лас Вегас, а очекувано интересот за борбата е огромен.

Агенцијата која ги продава каритите веќе добила голем број резервации и многумина веќе одлучија да издвојат голема сума за во живо да ја следат оваа борба.

Цените достигнуваат вртоглави бројки, а се движат до 2.000 долари. Сепак вљубениците во овој спорт кои ќе имаат можност сигурно нема да штеда.

Официјално билетите во продажба ќе бидат пуштени на 15-ти август. Сепак, факт е дека веќе голем број од нив се резервирани, па јасно дека цената дополнително ќе порасне.


Следете го Sportski.mk и на


УФЦ сосема сигурно ќе оствари голем профит и од ТВ преност. Првиот човек на организацијата Ден Вајт очекува ова да биде најпродаван евент и очигледно дека Мекгегор е вистинскиот човек за правање бизнис.

Нурмагомедов во овој меч ќе ја брани титулатаи  за два месеци ќе видиме дали Мекгрегор ќе може да му го нанесе првиот пораз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Покетино во голема дилема: ПСЖ подготви 120 милиони за ѕвездата на Тотенхем!?

Англиски „Дејли Експрес“ пишува дека ПСЖ подготвиле понуда од 120 милиони за играчот за вр…