Дома Фудбал Англија Интересна сцена: Пулишиќ и Жиру во тунелот „предвидеа“ каков гол ќе постигнат (ВИДЕО)

Интересна сцена: Пулишиќ и Жиру во тунелот „предвидеа“ каков гол ќе постигнат (ВИДЕО)

Челзи вчера со минимални 1:0 го победи Норвич, а победникот го реши детал од судиското продолжение во првото полувреме.

Кристијан Пулишиќ уфрли од левата страна и во казнетиот простор најдобро се снајде Оливие Жиру кој погоди со глава.

Во тунелот на „Стенфорд Бриџ“ пред излегувањето на теренот двајцата играчи како да знаеа што ќе следува на теренот.

Жиру објаснуваше на кој начин да му се уфрли топката и Пулишиќ го направи токму тоа, а тој одлично реагираше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јувентус ја постави цената за Дибала

Торински Јувентус очигледно одлучил да направи големи промени во текот на летото. Откако у…