Дома Фудбал Италија Инсиње: Непобедливи сме, но не треба да летаме во облаци

Инсиње: Непобедливи сме, но не треба да летаме во облаци

Наполи во неделата лесно го совлада Каљари во рамките од шестото коло во Серија А и така дојде до шестата победа, меѓутоа во тимот знаат дека треба да останат цврсто на земја.

Еден од оние кои цврсто стојат на земја е Лоренцо Инисње кој порача дека неговите соиграчи не треба да „летаат во облаци“.

„Одлично ја започнавме сезоната и сме непобедливи, но смееме да се одалечиме од реалноста и да летаме во облаци. Пред нас е долг пат. Тренерот сака да уживаме во она што го правиме. Минатата сезона ни недостигаше бод за да се пласираме во Лигата на шампионите. Сезонава треба сето тоа да го надоместиме“, изјави Инсиње.

Сега Наполи го чека меч со Спартак Москва во Лига Европа, а потоа во Серија А дуел со Фиорентина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …