Дома Фудбал Останато Иниеста успешно опериран во Барселона

Иниеста успешно опериран во Барселона

Легендарниот шпански фудбалер, Андрес Иниеста беше успешно опериран попладнево во Барселона, потврди неговиот клуб Висел Кобе.

37-годишниот фудбалер се повредил во четвртфиналниот натпревар во Лигата на шампиони на Азија и ќе мора да паузира четири месеци.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Иниеста е легенда на Барселона и Шпанија, па медиумите се надеваат дека ова не е крај на неговата кариера и дека за неколку месеци ќе може да се врати на терените.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …