Дома Фудбал Останато Иниеста каков што не го знаеме: Дон Андрес збесна и тргна физички да се пресметува! (ВИДЕО)

Иниеста каков што не го знаеме: Дон Андрес збесна и тргна физички да се пресметува! (ВИДЕО)

Висел Кобе на Андрес Иниеста одигра 1:1 против Оита Тринита, а она што привлече внимание од оваа средба е дуелот на Иниеста.

Поранешниот фудбалер на Барселона покажа едно лице какво што не сме виделе од него. Иниеста ги загуби нервите и го шутна противникот, а потоа следуваше и физички контакт помеѓу двајцата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Марка“ жестоко го критикуваше Јовиќ: Секој негов гол вреди 30 милиони евра

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ пред една година пристигна како големо засилување во Реал Мадр…