Дома Фудбал Италија Инзаги стана трет најплатен тренер во Серија А

Инзаги стана трет најплатен тренер во Серија А

Интер вчера го потврди продолжувањето на договорот со тренерот Симоне Инзаги до 2025 година.

47-годишниот стратег со новиот договор така стана трет најплатен тренер во италијанската Серија А. Повеќе платени од него во овој момент во Италија се само Масмилијано Алегри од Јувентус и Жозе Мурињо од Рома.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Инзаги во Интер заработува 5.5 милиони евра по сезона, додека најплатените Алегри и Мурињо добиваат по седум милиони евра годишно.

Зад Изнаги е тренерот на Милан, Стефано Пиоли со четири милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…