Дома Фудбал Италија Им го купија Роналдо, па „Адидас“ на Јувентус му направи дрес „копија“ на Реал Мадрид (фото)

Им го купија Роналдо, па „Адидас“ на Јувентус му направи дрес „копија“ на Реал Мадрид (фото)

0
dyzbala ronaldo

Италијанскиот шампион Јувентус изгледа одлучи да тргне во друг правец кога во прашање е резервниот дрес.

Резервната гарнитура која ја носеа фудбалерите на„старата дама“ беше жолто-сина варијанта, а порталот „Footy Headlines“ кој е специјализран за дресови сега објави како ќе изгледа вториот дрес на Јувентус во новата сезона.

Дизајнот е прилично елеганте, но мора да се признае дека многу потсетува на оној на Реал Мадрид, иако не е во целост бел. Штуцните се иста боја, додека шорцот е со боја на песок.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Берлускони ја купи Монца, но се уште зборува за Милан: Не ми се допаѓа стилот на Гатузо!

Поранешниот италијански премиер и екс сопственик на Милан, Силвио Берлускони го купи ниско…