Дома Македонски спорт Мак ракомет „Импресиониран сум од Скопје, ги гледав двете европски титули на Вардар во Келн“

„Импресиониран сум од Скопје, ги гледав двете европски титули на Вардар во Келн“

Жереми Тото е еден од ракометарите кои го засилија Вардар летово, тој дојде од полски Висла Плоцк и импресиониран од клубот и градот.

Денес кога Вардар ги започнува подготовките тој призна дека му е неверојатно тоа што Вардар двапати го гледал во Келн во 2017 и 2019 година кога македонскиот тим стана европски шампион, а сега е дел од него.

„Двете европски титули на Вардар ги гледав во Келн затоа малку ми е неверојатно што сум тука денес. Досега играв во еден помал град, да не кажам село, па различно ми е во Скопј, импресиониран сум“, изјави Тото.

Кога е притисокот во прашање истакна дека сака само да биде најдобрата верзија од себе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Металург во Маврово на втора фаза од подготовките 📸

Металург денеска ја почна втората фаза на подготовките за претстојната сезона, која ќе тра…