Дома Трансфер зона Имобиле го напушта Лацио и се сели во лутиот ривал

Имобиле го напушта Лацио и се сели во лутиот ривал

Капитенот на Лацио, Чиро Имобиле би можел да лето да го напушти римскиот клуб, пренесуваат медиумите на Апенините.

Имобиле е прва ѕвезда на тимот и еден од најдобрите напаѓачи во Италија, но и самиот е спремен да ја промени средината.

Силен интерес за него покажува Милан, кој веќе бара напаѓач кој ќе може да го наследи Златан Ибрахимовиќ.

Директорот на „росонерите“, Паоло Малдини смета дека Имобиле би бил идеално засилување и веќе остварил контакт со неговиот агент.

Сепак, проблем може да биде цената на трансферот, бидејќи  Лацио за неговата слобода бара 60 милиони евра, сума која е превисока за Милан во моментов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…