Дома Останати Кошарка Илиевски потпиша за Работнички

Илиевски потпиша за Работнички


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Поранешниот македонски репрезентативец Владо Илиевски, потпиша едногодишен договор со тимот на Работнички.

Двете страни во договорот вметнаа клаузула според која искусниот бек може да ја напушти екипата од Градски Парк до крајот на годината.

Илиевски минатата сезона ја мина во италијанското првенство во Орландина, а во кариерата има настапувано за голем број на тимови меѓу кои Партизан, Олимпија, Барселона, Лотоматика Рим, Монтепаски Сиена, Анадолу Ефес, Локомотив Кубан, Цедевита…

Илиевски беше дел од репрезентацијата на Македонија, која во 2011 година го освои четвртото место на Европското првенство во Литванија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Македонија ќе има 19 учесници на Летната Олимпијада за спортисти со атипичен развој

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ 19…