Дома Трансфер зона Изненадување: Манчестер Јунајтед го сака Жиру

Изненадување: Манчестер Јунајтед го сака Жиру


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Оливие Жиру иако има 36 години игра фантастично, па поради тоа Милан почна преговори за продолжување на соработката.

Меѓутоа, понудата која пристигна од Островот може да ги промени плановите на Французинот.

Имено, Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за Жиру и сака да го доведе на „Олд Трафорд“ и тоа уште во јануари.

Тен Хаг бара врвен напаѓач после заминувањето на Роналдо, а Јунајтед нема голем буџет за големо засилување.

Меѓутоа,  Милан не сака да слушне да го пушти Французинот и веќе е во напредни преговори за продолжување на соработката.

Коментари
  • Жиру става потпис на нов договор со Милан

    Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Оливие Жиру е блиску до потпишување на нов д…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

И на Барселона и пропадна трансфер поради неколку секунди

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Во последните моменти од преодниот рок Барсе…