Дома Фудбал Останато Изненадување: Играчот на Манчестер Јунајтед место за Англија ќе игра за Конго

Изненадување: Играчот на Манчестер Јунајтед место за Англија ќе игра за Конго

22 годишниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Арон Ван Бисака направи чуден избор.

Ван-Бисака изгледа нема да игра за најдобрата репрезентација на Англија туку за репрезентацијата на Конго. Чудна одлука на десниот бек, меѓутоа има  и објаснување.

Тој чекаше повик од Герет Саутгејт, меѓутоа не го доби истиот па се реши да игра Конго каде што ќе има сигурно место. Покрај тоа сигурно и самиот е свесен дека Англија ги има, Вокер, Трипие и Џејмс, па сакаше да оди на сигурно.

Како најава дека ќе игра за Конго е што Ван-Бисака го променил знамето на неговиот Инстаграм профил. Место англиското сега му стои знамето на Конго.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…