Дома Трансфер зона Изненадување: Еден од најбараните напаѓачи ги разочара гигантите!

Изненадување: Еден од најбараните напаѓачи ги разочара гигантите!

Голгетерот на Лајпциг Бенџамин Шешко е беше еден од фудбалерите за кои најмногу се пишуваше во изминатиот период, но сега тој донесе одлука која ги разочара заинтересираните клубови.

Најпознатиот трансфер инсајдер, Фабрицио Романо објави дека напаѓачот ќе остане во Лајпциг и ќе потпипе нов договор со подобри услови.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


За напаѓачот интерес имаше од клубови од Премиер лигата и битка за неговиот потпис водеа Арсенал и Челзи кои сега треба да побараат ново решение.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Напаѓач од Брегот на Слоновата Коска ја засили Шкендија

Екипата на Шкендија денеска се пофали со ново име во своите редови. Нов член на клубот од …