Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Избран најубавиот гол во првото коло на ЕП🎥

Избран најубавиот гол во првото коло на ЕП🎥

На Европското првенство видовме неколку атрактивни погодоци, а веќе е избран најубавиот од првото коло.

По неколкудневниот избор на навивачите, на крај УЕФА го прогласи Турчинот Мерт Мулдур за победник во изборот за најубав гол на колото.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Зад Турчинот останаа Романецот Станчу, потоа Ѓулер и Барела.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

ПСЖ не сака да плати 130 милиони, Челзи спрема понуда за Осимен

Фудбалерот на Наполи, Виктор Осимен е eден од најбараните на фудбалскиот пазар и ова лето …