Дома Видео Избран голот на сезоната во Премиер лигата (видео)

Избран голот на сезоната во Премиер лигата (видео)

0

Спонзорот на Премеиер лигата „Carling“ го објави победникот на акетата за најдобар гол во сезоната 2018/19.

За најдобар гол е избран голот на Таусенд од Кристал Палас против Манчестер Сити. Тој постигна фантастичен гол со волеј во победата од 3:2 над „граѓаните“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Колекцијата на Крауч: Посебно е импресиониран од дресовите на еден клуб

Питер Крауч можеби не е во групата на најдобри напаѓачи во својата генерација, но поради н…