Дома Македонски спорт Ивановски го чека пауза од неколку месеци

Ивановски го чека пауза од неколку месеци

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски соопшти дека нема да се врати на тениските терени во следните пет-шест месеци.

Според претпоставките, Ивановски би можел да се врати на теренот дури во септември.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Бидејќи многумина се прашувавте кога ќе почнам да се натпреварувам. Ќе биде надвор од терените во следните 5-6 месеци. Ќе се вратам посилен“, соопшти Ивановски преку Инстаграм.

Последниот настап Калин го имаше кон крајот на ноември на турнир во Јапонија, претходно оствари неколку добри резултати и дојде до најдобриот ранкиг во кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Легендата на Арсенал доби дрес од Вардар

Легендарниот фудбалер на Арсенал, Сол Кембел кој во овој период е во Македонија, а во изми…