Дома Македонски спорт Ибраими до 10. гол за Кукс, Хасани стрелаше за Партизани

Ибраими до 10. гол за Кукс, Хасани стрелаше за Партизани

Агим Ибраими не запира да постигнува голови во албанското првенство.

Ибраими со голот број 10 донесе водство на Кукс од 0:1 против Тирана. Со овој гол Ибраими се зацврсти на лидерската позиција помеѓу стрелците. Голот го постигна од белата точка.

Подоцна Кукс постигна и втор гол за победа од 0:2.

Покрај Ибраими денес стрелец беше и Ферхан Хасани за Партизани. Хасани го постигна вториот гол во победата на Партизани против Кастриоти од 0:3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Корона мерките не дозволија Амстердам да го види македонскиот навивачки дух

Стефан Даскалов за Спортски од Амстердам Од пред два дена македонската репрезентација е во…