Дома Македонски спорт Мак фудбал Зошто мора вакво нешто?! Празникот на фудбалот во Кавадарци беше „расипан“ со инцидент! (ВИДЕО)

Зошто мора вакво нешто?! Празникот на фудбалот во Кавадарци беше „расипан“ со инцидент! (ВИДЕО)

0

Денес македонската фудбалска јавност се израдува на сликите кои пристигнуваа од локалното дерби во втората македонска лига помеѓу Тиквеш и Вардар Неготино.

Ова дерби се играше во фантастична атмосфера пред полни трибини што е навистина реткост за натпреварите од првата лига, а да не зборуваме за пониските.

Стадионот во Кавадарци беше исполнет до последното место.

Меѓутоа како црна дамка на овој празник на фудбалот ќе остане инцидентот кој се случи на истекот од првото полувреме.

Во една ситуација дојде до турканица помеѓу фудбалеритен а теренот, а тогаш на теренот влета и претседателот на Тиквеш, Миле Масларков.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Да не е трагично би се насмеале: Најстариот македонски клуб не одржа тренинг поради – овци! (ФОТО)

Сакаме подобар фудбал, но оваа ситуација која денес ја објави најстариот македонски клуб н…