Дома Фудбал Знаеше ли каде е?! Симеоне на Саул сакаше нешто да му објасни од – трибини! (ВИДЕО)

Знаеше ли каде е?! Симеоне на Саул сакаше нешто да му објасни од – трибини! (ВИДЕО)

Aтлетико Мадрид со пресврт успеа да слави против Виљареал со 3:1.

Во самиот финиш на овој натпревар видовме една интересна ситуација. Диего Симеоне поради суспензија не можеше да биде покрај аут линијата, па овој натпревар го следеше од ложата ба стадионот.

Симеоне како да заборави каде се наоѓа па се обиде да му дава инструкции на Саул Нигез и од таа позиција. Мислеше ли навистина дека Нигез може нешто да го слушне?

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…