Дома Фудбал Англија Знаете ли колку чинат билетите во Премиер лигата?

Знаете ли колку чинат билетите во Премиер лигата?

0

Средната цена на еден билет за натпревар во Премиер лигата оваа сезона изнесува точно 32 фунти, покажа пресметката направена на цените на 20-те клуба од елитата.

Истражувањето покажа дека повеќе од половината фанови кои ги посетиле натпреварите од Премиер лигата платили 30 или повеќе фунти за натпревар.

34% од оние кои имаат сезонски билети платиле пониска цена од номиналната, бидејќи искористиле попусти за лојалност и рана продажба.

Средната цена за гостувањата изнесува 26 фунти, благодарение на минатогодишниот договор помеѓу клубовите според кое во следните три сезони ќе има максимална цена од 30 фунти за гостинските фанови.

Статистиката покажа дека 74% од фановите имаат сезонски билети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Англија

Проверете

ПОТВРДЕНО: ВАР од наредната сезона и во Франција!

Француската фудбалска лига од следната сезона ќе воведе ВАР технолигија потврдено беше на …