Дома Трансфер зона Зијеш веќе е во Париз, Челзи и ПСЖ блиску до договор

Зијеш веќе е во Париз, Челзи и ПСЖ блиску до договор


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Maроканецот Хаким Зијеш од вчера е во Париз каде што го чека исходот на преговорите помеѓу ПСЖ и Челзи. Искусниот офанзивец е голема желба на Луис Кампс за да го замени Пабло Сарабија кој се пресели во Вулвс.

Засега информациите се дека одат во добра насока и извесно е дека Зијеш кариерата ќе ја продолжи на „Паркот на принцовите“.

Во Челзи Мароканецот во последниот период добиваше се помала минутажа, која сигурно ќе биде и дополнително намалена по доаѓањето на Мудрик, Мадуеке и Феликс.

Според информациите на „Л’Eкип“, ПСЖ и Челзи во овој момент преговараат за позајмица и не е познато дали би имало клазула за откуп на договорот на крајот од сезоната.

Она што е сигурно е дека ПСЖ не може да го купи сега затоа што ќе го прекрши финансискиот фер-плеј. Поради таа причина францускиот шампион не ја разгледуваше сериозно опцијата да го доведе Малком од Зенит или Рајан Черки од Лион.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …