Дома Трансфер зона Зидан конечно се огласи за статусот на Бејл во Реал

Зидан конечно се огласи за статусот на Бејл во Реал

0

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан зборуваше за статусот на Герет Бејл.

Шпанските медиуми цело лето Бејл го преселуваат во други клубови.

Сепак, Зидан сега тврди дека Бејл нема да биде проблем и ако остане на „Бернабеу“.

„Неговото останување не е проблем. Не можам да кажам дека тој фудбалер проблем. Тој има договор со клубот и во овој момент е со нас, но во фудбалот се може да се случи. Морам да ги респектирам сите фудбалери, тој е со нас и е играч на Реал Мадрид. Неговата ситуација не се промени во однос на јуни“, изјави Зидан.
Ќе потсетиме Бејл е дел од тимот кој отпатува во Сад на припремите за новата сезона.

Велшанецот во медиумите најмногу се поврзува со Манчестер Јунајтед и Тотенхем, но тука се уште ПСЖ и Баерн Минхен.

„Кралевите“ имаат уште неколку желби кога во прашање е преодниот рок. Пред се тука е Пол Погба, но Манчестер Јунајтед тешко ќе го пушти својот најдобар фудбалер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Фелипе Кутињо пристигна во Минхен!

Баерн Минхен многу брзо ќе добие големо засилување, откако Фелипе Кутињо денеска пристигна…