Дома Трансфер зона Зидан го „пречкрта“, Реал бара 40 милиони евра

Зидан го „пречкрта“, Реал бара 40 милиони евра

Хамес Родригез се врати во Реал Мадрид после две години позајмица во Баерн Минхен, но оваа сезона не добива голема минутажа.

Колумбиециот не е во плановите на Зинедин Зидан, па Реал сигурно ќе го стави на трансфер листа на крајот на сезоната.

Шпанските медиуми пренесуваат дека „кралевите“ се спремни да го пуштат Хамес за „само“ 40 милиони евра и со тоа да се ослободат од неговата висока плата.

Насериозен кандидат за 28-годишниот Колумбиец е Евертон, бидејќи Анчелоти повторно сака да соработува со него.

Интерес за Хамес покажува и Валенсија, но самиот играч преферира преселба во Премиер лигата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона драстично ја намали цената на Кутињо

Најскапото засилување во историјата на Барселона, Филипе Кутињо се покажа како големо пром…