Дома Останати Тенис Зверев по елиминацијата од АО: Дојдов да станам прв светски рекет, но не заслужив

Зверев по елиминацијата од АО: Дојдов да станам прв светски рекет, но не заслужив

Александар Зверев беше изненаден во осминафиналето на Австралија Опен и доживеа пораз од Денис Шаповалов (0:3).

Зверев во отсуството на Ѓоковиќ беше еден од најголемите фаворити за освојување на турнирот, но мораше да се соочи со рана елиминација. Германецот по поразот не го криеше разочарувањето и призна дека одиграл слаб меч.

„Дојдов тука да го освојам турнирот и да станам прв тенисер на АТП листата, но со ваква игра не го заслужувам тоа. По еден ваков лош меч глупаво е да зборувам за идни успеси“, изјави Зверев по елиминацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Надал се помачи, но победи – на чекор сме од супер пресметката во четвртфиналето на Ролан Гарос

Како и што се очекува Рафаел Надал се пласираше во осминафиналето на Ролан Гарос откако по…