Дома Фудбал Англија Збесна и фати противник за врат, но ФА нема да го казни напаѓачот на Челзи

Збесна и фати противник за врат, но ФА нема да го казни напаѓачот на Челзи

Челзи игра ужасно во новата сезона и се наоѓа далеку од борбата за позиции кои водат во европските купови, иако газдата Тод Боели потроши милијарда евра на засилувања.

Едно од засилувањата беше Николас Џексон, кој во моментов е најдобар стрелец на „сините“, но и еден од играчите кои имаат проблеми со дисциплината.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Џексон по мечот против Евертон грабна ривал за врат, а сега Фудбалскатa асоцијација (ФА) на Англија соопшти дека нема да го казни, иако вообичаено за такви потези се суспендираат фудбалери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Барселона спреми нов договор за Араухо

Барселона сака во најскоро време да го продолжи договорот со дефанзивецот, Роналд Араухо, …