Дома Останати Кошарка За ѕвездата на „Ла Каса де Папел“ Нено е најдобар играч! 🎥

За ѕвездата на „Ла Каса де Папел“ Нено е најдобар играч! 🎥

Aктерот Дејан Периќ или Хелсинки од популарната серија „Ла Каса де Папел“ е голем фан на Хувентуд.

Често пати кога има можност бил забележуван на трибините. Сега една новинарка го праша да ги избере најдобрите играчи вбо Ендеса Лига. На прво место му беше македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ.

„Нено е мој фаворит, жал ми е што не игра веќе за Хувентуд. Потоа е Миротиќ. Немојте да ме сфатите погрешно, не се двајцата Срби, Нено е Македонец“, одговори Периќ на прашањето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…