Дома Останати За првпат по несреќата се огласи Тајгер Вудс: Не се сеќавам на несреќата, ниту дека сум го возел автомобилот

За првпат по несреќата се огласи Тајгер Вудс: Не се сеќавам на несреќата, ниту дека сум го возел автомобилот

Најдобриот голф играч во светот Тајгер Вудс пред 12 дена имаше тешка собраќајна несреќа.

За среќа Тајгер успеа да преживее, но неговото продолжување на кариерата е доведено под знак прашалник бидејќи му настрадаа нозете.

Сега за првпат се огласи и самиот Американец.

„Не се сеќавам на несреќата, ниту дека воопшто сум го возел автомобилот“, изјави Вудс во кратката изјава.

Не е ниту чудо што Вудс не се сеќава со оглед тоа како изгледаше автомобилот по несреќата среќа е што останал жив.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Започна нова ера во УФЦ: Оливеира е нов шампион🎥

По заминувањето на Хабиб Нурмагомедов во пензија, појасот за шампион остана без сопственик…