Дома Трансфер зона За него се „тепаат“ европските гиганти, Монако ја постави цената

За него се „тепаат“ европските гиганти, Монако ја постави цената

Монако ја постави цената за играчот за врска и француски репрезентативец Орелиан Чаумени, пренесуваат француските медиуми.

Клубот од „кнежевството“ за 21-годишниот Чуамени бара 50 милиони евра.

Чуамени минатата сезона се наметна во тимот на Монако, а оваа сезона игра одлично и веќе е стандарден француски репрезентативец.

Играчот за врска е на мета на многу европски гиганти, а за неговиот потпис ќе се борат Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед, Челзи и Јувентус.

Монако е спремен да ја пушти својата ѕвезда доколку пристигне понуда од 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал се насочува кон Осимен

Откако имаше неуспешен обид да го доведе Душан Влаховиќ од Фиорентина, сега Арсенал ќе се …