Дома Фудбал Англија Заслужено: Халанд со рекорден број гласови ја освои првата награда во Премиер лигата

Заслужено: Халанд со рекорден број гласови ја освои првата награда во Премиер лигата

Норвешкото чудо од дете Ерлинг Халанд урна неколку рекорди уште во првата сезона во англиската Премиерлига и почна да добива награди.

Напаѓачот на „граѓаните“ ја освои наградата „фудбалер на годината“ од Здружението на фудбалски новинари во Англија.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Халанд досега постигна 51 гол на 47 настапи за „граѓаните“ во сите натпреварувања и заслужено ја доби престижната награда.

За него гласале дури 82 отсто од новинарите и тоа е нов рекорд во изборот на спортското здружение.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…